Forum Kobiet - NETKOBIETY.PL

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych, pełnoletnich i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda. Poznasz tu wiele nowych przyjaciółek - takich prawdziwych do tańca i do różańca. Będzie to miejsce gdzie będziesz mogła zawsze zajrzeć - aby ponarzekać, wypłakać się lub pośmiać. Czasem coś Cię rozbawi do łez, czasem w ferworze poglądów wzrośnie Ci adrenalinka. Jedno jest pewne - nigdy nie będziesz się tutaj nudzić. Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Dołącz do społeczności Netkobiet, poznaj rówieśniczki. Zapraszamy do Netkafejek :  18 +  · 20 +  · 25 +  · po 30  · po 40  · po 50

Dziś polecamy temat:

Czy mogę mieć syndrom DDA? Nie bardzo wiem od czego zacząć, ale może zacznę od tego, że już za czasów, gdy byłam małą dziewczynką, pamiętam jak mój tata dość często wracał z pracy pijany, ja jako małe dziecko nie zdając sobie sprawy z sytuacji w takich momentach po prostu się go bałam. Dziś mam prawie 21 lat, sytuacja z moim ojcem nie uległa zmianie, praktycznie codziennie wypija po 2 piwa, czasem więcej, wybiera najczęściej te najmocniejsze, sięga też po mocniejsze używki i wypija je po kryjomu, zdarza mu się upijać… dochodzi potem do awantur, najczęściej pomiędzy nim a moją mamą, ja i mój starszy brat również w takich chwilach wiele razy nasłuchaliśmy się przykrych słów pod swoim adresem. Był etap, że nie pił parę miesięcy, aż do momentu, gdy nie nadarzyła się jakaś okazja… i potem nagle wszystko wracało do pierwotnego stanu. Mój ojciec w gruncie rzeczy nie jest złym człowiekiem, nigdy nie podniósł na nas ręki, ale gdy wypije staje się nie do poznania i wstyd się przyznać, ale w takich momentach po prostu czuję do niego okropny wstręt i nienawiść, za te wszystkie sytuacje, kiedy musieliśmy się za niego wstydzić, bo sąsiedzi śmiali się z niego, że leży gdzieś pijany, za to że nigdy nie potrafi przyznać się do błędu, przeprosić za to co zrobił… Moja mama zawsze usprawiedliwia ojca, gdy mówię, że jak dla mnie on ma problem z alkoholem, ona uparcie twierdzi, że nie i żebym nie przesadzała, choć równie mocno to przeżywa. Ja z biegiem lat jakoś coraz gorzej sobie z tym radzę, mój brat wyjechał za granicę i zostałyśmy same z mamą…próbuję się tym wszystkim nie przejmować, ale gdy czasem widzę, mojego ojca w takim stanie zwyczajnie tracę nerwy. Czuję ścisk w żołądku, strach, złość, mam ochotę zwyczajnie uciec. Wydaję mi się, że to wszystko przekłada się na moją samoocenę, nie radzę sobie z krytyką, czuję, wtedy że jestem nic nie warta, do niczego się nie nadaję. Nigdy nie potrafiłam się zaakceptować, stąd też przebyte w przeszłości kompulsywne objadanie i anoreksja. Jestem typem samotnika, izoluje się od ludzi...wielokrotnie zastanawiałam się, co tak naprawdę może być przyczyną moich zachowań, tego jaka jestem...czy mogę mieć syndrom DDA? »

NETKOBIETY - KOBIECE FORUM

Forum Wątki Posty Ostatni post

POZNAJMY SIĘ ...

Na dobry początek - szepnij nam kilka słów o sobie...
4639 33149 Warszawa.
Dzisiaj 12:21:29 przez rabarbar92

NASZA SPOŁECZNOŚĆ

Tutaj możesz stworzyć własną grupę wsparcia, lub założyć prywatną netkafejkę na codzienne pogaduchy o wszystkim z przyjaciółkami z forum.
530 640216 Jak żyć ze sobą po ślubie,
Dzisiaj 19:17:15 przez Cayenne81

MOJA NIESAMOWITA HISTORIA

Przeżyłaś coś niesamowitego? W Twoim życiu zdarzyło się coś o czym będziesz długo pamiętać ? A może stało się coś co zupełnie zmieniło jego bieg ? Koniecznie nam o tym opowiedz ! Podziel się z nami Twoją wiedzą i życiowym doświadczeniem ...
820 19433 Moje zdrady
Dzisiaj 19:18:40 przez canon50

Debiuty literackie - artykuły, opowiadania Netkobietek

Radosna twórczość naszych użytkowniczek. Pisarskie początki i debiuty. Zadebiutuj u nas na forum ze swoim artykułem, reportażem, opowiadaniem, fragmentem prozy lub poezją. Ocenimy, damy wskazówki i cenne porady! Zapraszamy! Nie pisz do szuflady, podziel się swoim talentem z innymi !
178 8233 Witaj zdrówko!
Dzisiaj 17:13:57 przez Klaudyna59

PSYCHOLOGIA W NASZYM ŻYCIU

Forum Wątki Posty Ostatni post

PSYCHOLOGIA

Tematy związane ze zjawiskami psychicznymi, relacjami interpersonalnymi, osobowością i charakterem człowieka, emocjami i różnego rodzaju patologiami i nałogami.
3662 101873 Trudny okres w życiu
Dzisiaj 18:38:12 przez maniek_z_maniek

NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY

Dyskusje na temat różnych aspektów nieśmiałości, niedowartościowania, braku akceptacji siebie, niskiego poczucia własnej wartości, zaniżonej samooceny i kompleksów. Rozmowy o tym czym jest nieśmiałość, niska samoocena czy kompleksy i jak sobie z nimi radzić w życiu codziennym.
1072 26023 wieczna singielka, niska samoo...
Dzisiaj 18:36:49 przez vidivindi

STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA

Tematy dotyczące sytuacji wywołujących stres, irracjonalnych lęków, stanów nerwicowych, fobii, zaburzeń psychicznych, nerwic, psychoz, sposobów ich leczenia oraz ośrodków i poradni gdzie można uzyskać pomoc.
1199 22793 Boję się wszystkiego.. jak z t...
Dzisiaj 12:12:46 przez justyna12345678

MIŁOŚĆ, RODZINA, MAŁŻEŃSTWO

Forum Wątki Posty Ostatni post

MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO

Wszystko o uczuciach i miłości w związkach, małżeństwie. O partnerstwie. O kobietach i o mężczyznach oraz relacjach między nimi w kontekście uczuć i miłości. Jak stworzyć udane małżeństwo lub związek? Czy możliwa jest dojrzała przyjaźń damsko - męska? Jak umocnić związek i wypracować w nim partnerskie relacje? Jak obronić związek przed rutyną? Czym jest dojrzała miłość? Jaki jest przepis na szczęście w małżeństwie?
12042 257624 Nie potrafię znaleźć partnera ...
Dzisiaj 18:12:45 przez oldorando

TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI

Dyskusje o różnych aspektach toksycznej i trudnej miłości. Tematy związane z agresją, przemocą, wykorzystywaniem ze strony partnera, brakiem zaufania, rozczarowaniem, kontrolą i zazdrością w związku. Czy swoją nadmierną miłością i kontrolą partnera możemy zniszczyć nasz związek? Co zrobić gdy nasz partner niszczy nas i nasze marzenia, ambicje? Jak postępować gdy partner zachowuje się agresywnie lub wpada w nałóg (alkoholu, papierosów, narkotyków itd)? Zastanówmy się nad tym wspólnie !
3459 69201 żonaty, jak postąpić?
Dzisiaj 16:26:02 przez Binonade

ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET

Dyskusje na temat związków na odległość i miłości oraz internetu. Jak przetrwać w związku w którym dzielą nas od siebie kilometry? Jak budować związek, kiedy nie widzimy się na co dzień ? Tutaj dyskutujemy też na temat miłości z internetu, przez internet oraz problemach z tym związanych.
979 28412 Dalsze możliwości
Dzisiaj 15:14:58 przez Kolkuaam

ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD

Dyskusje na temat rozstań i powrotów, zdrady emocjonalnej i fizycznej, flirtów i przygód poza związkiem, tzw."skoków w bok", przyczyn zrywania związków oraz rozwodów. Jak ukoić ból po zdradzie? Jak zacząć nowe życie po rozstaniu lub rozwodzie z kimś kto był dla nas dotąd całym światem? Jak postępować, będąc "tą drugą"? Jak się rozstać i jak odejść ? Jak zachowywać się wobec EX będąc po rozstaniu lub rozwodzie? Razem poszukajmy odpowiedzi !
7055 342506 Mąż chce odejść...
Dzisiaj 18:55:10 przez maniek_z_maniek

RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE

Tutaj będziemy zastanawiać się i dyskutować na temat naszych relacji ze znajomymi, przyjaciółmi, a także dalszymi i bliskimi członkami naszej rodziny. Jak mieć dobre relacje z rodzicami ? Co zrobić, gdy zawiodła przyjaciółka? Jak dogadać się z teściową, bratem czy siostrą ? Jak dotrzeć i porozumieć się z dorosłymi dziećmi ? To pytania, na które postaramy się znaleźć wspólnie odpowiedz.
1661 32274 Kto tu jest nienormalny. Ja cz...
Dzisiaj 18:39:17 przez szeropinjon

SAMOTNOŚĆ

Tematy dotyczące życia w pojedynkę, samotności, relacji z otoczeniem w aspekcie bycia singlem, spędzania i organizacji wolnego czasu oraz planowania przyszłości. W tym dziale zastanawiamy się także nad tzw. syndromem "samotności wśród tłumu" oraz samotności w związku.
2103 83575 samotność
Dzisiaj 18:49:55 przez jagodzinka123

SEKS I PSYCHOLOGIA

Forum Wątki Posty Ostatni post

SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA

Rozmowy o seksie i jego psychologicznych aspektach, o erotyce, o naszych pragnieniach, upodobaniach, obawach i barierach dotyczących miłości fizycznej. Uwaga - dział zawiera treści o tematyce erotycznej. Wchodząc do tego działu, oświadczasz równocześnie, że masz ukończone 18 lat i w świetle polskiego prawa jesteś osobą pełnoletnią. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią - nie wchodź do tego działu. Posty osób niepełnoletnich będą usuwane.
2734 94074 Jak wspominacie swój pierwszy ...
Dzisiaj 19:18:38 przez Ludmiłaa

ANTYKONCEPCJA I CIĄŻA

Forum Wątki Posty Ostatni post

ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA

Wszystko na temat zapobiegania ciąży, środków antykoncepcyjnych, zagrożeń i pozytywnych aspektów zdrowotnych wynikających ze stosowania poszczególnych metod.
676 12688 Lady Comp, Pearly
Dzisiaj 10:45:11 przez SupportforOscar

CIĄŻA I PORÓD

Wszystko na temat ciąży i porodu, objawy, przebieg, zagrożenia, badania, dieta, poczęcie.
1260 258698 Nadzieja na dziecko - dla wszy...
Dzisiaj 18:47:02 przez cisowianka

ZDROWIE KOBIETY

Forum Wątki Posty Ostatni post

ZDROWIE KOBIETY

Dział poświęcony medycynie tradycyjnej, akademickiej. Wszystko na temat chorób, różnych aspektów zdrowia i dbałości o dobre samopoczucie,a także różnych form ruchu, dyscyplin sportowych, fitnessu. Rozmowy i opinie na temat służby zdrowia, szpitali, klinik,potrzeb i oczekiwań pacjentek.
2216 27387 Złamana ręką:(
Dzisiaj 19:12:42 przez EasyRider88

MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY

Dział poświęcony medycynie naturalnej oraz medycynie ludowej, a także różnym terapiom naturalnym. Rozmowy na temat fitoterapii i ziołolecznictwa. Wszystko na temat diet i zdrowego odżywiania : zdrowa żywność, witaminy, zioła, przyprawy ziołowe, związki mineralne, popularne i skuteczne diety.
532 11167 Schudnę do wakacji!
Dzisiaj 18:47:05 przez Màrtainn

RECENZJE SUPLEMENTÓW, PREPARATÓW

Recenzje i rozmowy dotyczące różnych suplementów, witamin, preparatów - także tych naturalnych.
247 3081 Piperyna - zna ktos?
Wczoraj 15:56:43 przez Małpa69

KOBIECA MODA I URODA

Forum Wątki Posty Ostatni post

PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA

Rozmowy o pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegach upiększających, pięknie wewnętrznym i zewnętrznym.
809 13233 Golicie miejsca intymne czy n...
Wczoraj 18:42:31 przez kasia2303

PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Rozmowy o urodzie i pielęgnacji włosów, porady z zakresu fryzjerstwa i stylizacji fryzur. Recenzje kosmetyków do pielęgnacji włosów.
580 8143 rozjaśnianie włosów
Dzisiaj 19:16:41 przez Cynicznahipo

WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU

Wirtualne studio wizażu. Świat wizażu, makijażu i najnowszych trendów w stylizacji. Rozmowy o modzie, najnowszych trendach, projektantach, markach firmowych, kolekcjach, sklepach i zakupach.
840 13297 W jakich chodzicie skarpetkach...
Wczoraj 23:07:49 przez gojka102

RECENZJE KOSMETYKÓW DLA KOBIET, PERFUM

Recenzje kosmetyków do twarzy i ciała oraz perfum. Rozmowy o kosmetykach i środkach upiększających zarówno tych, które możemy kupić jak i tych, które przygotowujemy samodzielnie w domu.
501 5040 Krem na istniejące rozstępy
2015-03-25 17:30:36 przez malamiki

STUDENTKI

Forum Wątki Posty Ostatni post

STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE

Informacje dla każdej studentki! Tematy dotyczące różnych kierunków studiów, studiowania, życia studenckiego, obrony i pisania prac licencjackich i magisterskich. Dla absolwentek informacje na temat studiów podyplomowych, doktoratów, możliwości dalszego rozwoju, studiów MBA, wszelkiego rodzaju kursów, stypendiów, staży.
772 9602 Fizjoterapia - praca licencjac...
Wczoraj 15:19:28 przez qniq

KOBIETA - PRACA I KARIERA

Forum Wątki Posty Ostatni post

PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA

Psychologia kariery i biznesu.Dyskusje o poszukiwaniach pracy, rozmowach kwalifikacyjnych, psychologicznych aspektach pracy, karierze i rozwoju zawodowym kobiet, mobbingu, współpracownikach, szefostwie, motywacji do pracy, a także różnych ścieżkach kariery i łączeniu pracy z życiem prywatnym. Dysputy o komunikacji wewnętrznej w firmie, radzeniu sobie ze stresem, obowiązkami i rozwiązywaniu konfliktów w pracy.
704 8739 test z excela - jak go oceniaj...
2015-03-27 17:51:20 przez afmin

PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA

Dyskusje na temat traktowania kobiet w konkretnych miejscach pracy, opis zawodów w których pracujemy, opisy etatów i miejsc pracy, giełda pomysłów na prowadzenie własnej firmy, wymiana informacji i doświadczeń na temat prowadzenia własnego biznesu, rankingi pracodawców stworzone przez kobiety, wymiana informacji o pracodawcach i przyjaznych dla kobiet miejscach pracy.
617 6466 Otwieram sklep odzieżowy, pros...
Wczoraj 15:03:17 przez Kleoma

PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA

Porady prawne, dyskusje na temat szeroko pojętego prawa,prawa pracy, odszkodowań, finansów. W tym dziale dowiesz się jak skutecznie rozwiązywać wszelkie problemy prawne typu: mobbing w pracy, zawieranie umów, wynagrodzenia.Poruszamy tu też prawne aspekty rozwodów, separacji, odszkodowań za wypadki, rozdzielności majątkowej.
1730 14603 są jakies zasiłki dla samotnej...
Dzisiaj 18:38:28 przez nikola36

EMIGRANTKI

Forum Wątki Posty Ostatni post

EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ

Wszystko na temat miłości, nauki , życia i pracy za granicą, barier językowych i kulturowych, trudności związanych z przystosowaniem się do nowego środowiska, związkach z obcokrajowcami i psychologicznych konsekwencjach emigracji. Przeniosłaś się do innego kraju ? Opowiedz nam jak wygląda życie w gorącym Madrycie, zimnym Sztokholmie czy odległym New Yorku - wymieńmy doświadczenia !
401 8949 Szukam osoby do wyjazdu za gra...
Dzisiaj 12:01:49 przez xx21n

PODRÓŻNICZKI

Forum Wątki Posty Ostatni post

PODRÓŻE MARZEŃ

Rozmowy o podróżach małych i tych większych, porady turystyczne, rankingi firm, sprzęt i odzież turystyczna, opowieści z podróży, miejsca turystyczne warte odwiedzenia zarówno w kraju jak i zagranicą.
376 5658 co zobaczyc w Krakowie
Wczoraj 22:40:22 przez biel..

KOBIECE MIEJSCA, IMPREZY, WYDARZENIA

Rozmowy i opinie na temat rożnych fajnych miejsc: restauracji, hoteli, ośrodków spa & wellnes. To także miejsce gdzie polecamy sobie fajne i ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne bądź sportowe z naszych regionów, a także dzielimy się wiedzą i pomysłami na temat urządzania własnych przyjęć w domu i ogrodzie.
129 1823 Koncert w Teatrze Łaźnia Nowa ...
2015-03-25 01:59:52 przez Olinka

PANNA MŁODA

Forum Wątki Posty Ostatni post

WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE

Wszystko na temat oświadczyn, zaręczyn, wieczorów panieńskich, polterów, ślubów i uroczystości weselnych. Dyskusje o przygotowaniach, trendach i pomysłach na organizacją wieczoru panieńskiego, wesela, nocy i podróży poślubnej. Tutaj dyskutujemy także o psychologicznych aspektach zamążpójścia i zaręczyn oraz o pojawiających się wątpliwościach przed ślubem.
554 9866 Czy pierścionek zaręczynowy mu...
Dzisiaj 16:00:28 przez Ech

M JAK MAMA

Forum Wątki Posty Ostatni post

WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA

Wszystko na temat zdrowia, psychologii, wychowania i edukacji dziecka w różnych etapach rozwoju, metody wychowawcze, czas wolny, gry i zabawy z dzieckiem, okres buntu, relacje z dzieckiem, relacje z nastolatkiem, trudne rozmowy, problemy wychowawcze.
1300 25602 Menu w żłobku - szok!!!
Dzisiaj 09:23:03 przez kochanka 1973

NOWOCZESNA PANI DOMU

Forum Wątki Posty Ostatni post

W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA

Dyskusje na tematy związane z urządzaniem i dbałością o dom i mieszkanie, projektowaniem ogrodów, uprawą i pielęgnacją kwiatów, roślin doniczkowych i ogrodowych, pracami domowymi. Dyskusje o opiece, zdrowiu i pielęgnacji zwierząt domowych. Tutaj dzielimy się naszymi pomysłami na prezenty dla naszych najbliższych. To także kącik forumowych Majsterkowiczek.
831 14175 Jak pogodzić koty?! Pomocy!
Dzisiaj 15:08:18 przez enilemmod

KULTURA KOBIECYM OKIEM

Forum Wątki Posty Ostatni post

KULTURA

Dyskusje na temat szeroko pojętej kultury : literatura, teatr, muzyka. To także kącik "twórczości własnej" gdzie umieszczamy własne wiersze, kawałki prozy, artystyczne zdjęcia itd.
518 11575 Wielka Ściana Wagin - sztuka n...
Dzisiaj 15:54:08 przez Olinka

ŚWIAT FILMU

Wszystko co wiąże się ze światem filmu : recenzje filmów, zapowiedzi, informacje.
453 9564 Co ostatnio oglądałaś ?
Dzisiaj 14:40:34 przez Ech

ROZWÓJ DUCHOWY W PRAKTYCE - RELIGIE

Forum Wątki Posty Ostatni post

RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA

Dyskusje na temat religii, psychologii religii, filozofii i etyki w odniesieniu do różnych dziedzin życia. Rozmyślania, kontemplacja, medytacja, modlitwa. Rozmowy o duchowych wędrówkach i poszukiwaniach oraz związanych z tym rozterkach i odkryciach.
786 30652 Dialog międzyreligijny. Hipokr...
Dzisiaj 19:03:23 przez maniek_z_maniek

BABSKIE GOTOWANIE

Forum Wątki Posty Ostatni post

KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE

Rozmowy na temat kuchni regionalnych charakterystycznych dla różnych krajów świata, oryginalne smaki, nasze krajowe modyfikacje. Własnoręcznie sprawdzone przepisy i porady kulinarne.
656 9881 Łatwe ciasto na urodziny
2015-03-27 12:49:49 przez BlackMargo

MIĘDZY NAMI KOBIETAMI

Forum Wątki Posty Ostatni post

STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM

Luźne i całkiem poważne dyskusje o różnych stylach życia i bycia, a także o polityce i społeczeństwie; Refleksje, analizy społeczne, komentarze, wynurzenia, własne idee, skargi, wnioski - wszystko z punktu widzenia kobiet.
957 32441 Dlaczego uczniowie nie są na l...
Dzisiaj 16:57:11 przez cslady

JEDNA PANI DRUGIEJ PANI

Forum Wątki Posty Ostatni post

OGŁOSZENIA

Ogłoszenia drobne, ogłoszenia o pracę, zapowiedzi, informacje.
424 3433 facet prosi o pomoc!!!!!!!!!
2015-03-24 12:29:18 przez Kleoma

Informacje o forum

Statystyki forum
Wszyscy użytkownicy: 242243
Wszystkie wątki: 68697
Wszystkie posty: 2441440
Informacje o użytkowniku
Ostatnio zarejestrowany: tadziu657
Użytkownicy online: 41
Goście online: 365
Online: 
agnesitas,
Anemonne,
annaJo,
Beyondblackie,
Binonade,
canon50,
Cayenne81,
cisowianka,
Cynicznahipo,
elfina,
Ewka58,
Iceni,
infinity,
Iśka94,
Lexpar,
Lily89,
Ludmiłaa,
LUSILJU,
Màrtainn,
majka1986,
MargoMargo,
Markadia,
MegaPola69,
Micelka,
Michałek96,
mrk666,
ObietnicaPoranka,
oldorando,
Olga84,
Olinka,
Raja,
samotnax4,
Snake,
Sponiewierana,
starlet007,
Sylwana,
tadziu657,
Tom94,
Vian,
wifa,
Wloszka7

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Mapa strony - Archiwum | Kontakt
© www.netkobiety.pl 2007-2013

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54